Kolegyně v práci mě ničí

Kolegyně v práci mě ničí

Chtěla bych požádat o váš názor na situaci, která mě přivedla k výběru právě těchto vlastností, a radu, jak se v těchto situacích správně zachovat.

V práci máme kolegyni, která je velmi negativní, lidi křivě obviňuje z různých chyb, přede všemi je shazuje a má pocit, že jí všichni dělají naschvály.

Je patrné, že je vlastně nespokojená sama se sebou a má nějaké své trápení, ale to nikdy nepřizná. Vím, že druhé nezměním, takže musím změnit svůj přístup a zušlechtit své charisma, ale stále je pro mě náročné nekritizovat a nepomlouvat ji. Více si to uvědomuji a přemýšlím nad tím, ale ubližuje lidem, které mám ráda a já se je snažím podpořit a povzbudit a bohužel to mnohdy opět skončí u společného kritizování a pomlouvání.

U jiných lidí se mi celkem daří být tolerantnější nebo zastavit pomlouvání a zaměřit  se na sebe (nahlédnout do vnitřního zrcadla, co mi tato situace ukazuje) a celý ten proces mi začíná být příjemný a v tu chvíli mám ze sebe i radost. U uvedené kolegyně je to ovšem náročnější.

Prosím o váš názor a případně radu, jak to lépe zvládat. Hanka
 

Zdravím Hani,

správně jsi odhalila, že tvá kolegyně musí mít nějaké životní trápení a je nespokojená.

Pakliže je člověk nespokojen, snaží se zpočátku své vnitřní štěstí doplnit prostřednictvím ostatních lidí či vnějšími podměty – voláme kamarádům, jdeme na kávu s maminkou, pouštíme si oblíbenou hudbu, jdeme si zaběhat. Děláme cokoli, abychom se opět celí naplnili pocitem štěstí a tak mohli zářit do prostoru a rozdávat radost dál.

Jestliže se nám tento první krok nepodaří a kamarádka nemá čas, jsme nemocní a třeští nám hlava, nemůžeme běhat, povinností je stále více a více, pak naše nádrž vnitřního štěstí stále klesá a klesá. Je-li tento stav dlouhodobý, člověk se dostává do bludného kruhu a již nevidí cestu ven. Nevidí, že může být opět šťastný a spokojený.

Takovíto lidé už kolem sebe šíří negativní energii a ubližují ostatním, jelikož na podvědomé úrovni chtějí hatit štěstí i jiným lidem. Ne kvůli tomu, že by sami byli zlí, ale protože jsou nešťastní. Mají špatné myšlenky a jak již víme, cokoli, na co myslíme, se stává realitou. Tedy když oni mají zlou realitu, tvoří ji podvědomě kolem sebe a utvářejí si takový život, na který myslí. Ostatní vědomí jim tuto realitu podporují právě pomlouváním a přáním špatných věcí.

Vládce Síly má na výběr 

1) Nechat kolegyni žít její život a změnit svůj přístup k jejímu chování – přesně tak, jak píšeš. Pomlouvání a klevetění rozhodně není dobrá vlastnost a je vhodné ji transformovat a tuto kolegyni můžeš brát jako svého mistra, který ti dává vynikající příležitost tuto negativní vlastnost ovládnout. Toto je vysoká cesta, kterou kráčí mnoho mnichů, poustevníků apod. Jdou svým životem, zdokonalují sami sebe a dokud je někdo sám od sebe neosloví s prosbou o radu, vnějším světem se nezabývají a tvoří dokonalý svůj vnitřní svět (a tím i svět vnější).

 

2) Pomoci kolegyni doplnit její vnitřní štěstí. Ona již evidentně zapomněla, jak na to. Ty jakožto Vládce Síly již ovládáš vědomé setkávání s ostatními lidmi, kdy jim prostřednictvím pohledu předáváš mnoho pozitivní energie. To by mohl být příjemný krok, jak bys mohla začít. Budeš-li v přítomnosti kolegyně, vždy se k ní chovejte mile a vědomě. Předej ji během této krátké chvíle co nejvíce štěstí a dlouhodobě sleduj, jak se její chování bude měnit.

Tvůj život je takový, jaký ho chceš mít, jaký tvoříš. A je jen na tobě, zda tuto kolegyni do své reality přijmeš, či nikoli. Na tento svět jsi se narodila sama a zemřeš sama a to, co budeš prožívat mezi těmito dvěma stěžejními body, je jen na tvé volbě. Jaký bude právě tvůj život? 

… o pár dnů později Hanka píše

“Ráda bych se s Vámi podělila o mou radost ze změny přístupu k mé kolegyni.

Přišlo mi to až neuvěřitelné, jak vaše rada předávat lásku a štěstí funguje. Po týdnech, kdy mě kolegyně ani nepozdravila a nepodívala se mi do očí, jsem jí viděla se zase smát. Jsou to jen krátké chvíle, kdy se mi podaří jí oslovit a předat pozitivní energii, ale i to je pro mě velký úspěch a důkaz, jak moc to funguje. Opravdu moc děkuji za vaši radu a podporu.

Je to slovy dost těžko popsatelné, ale cítím jak se energie kolem mě projasňuje a odlehčuje. Necítím už takové dusno a tíhu.”